Wystawy


Wystawa malarstwa Katii Sokołowej-Zyzak cykl prac "Kot+Kot", "Kot Behemot"
więcej >>

Wystawa fotografii "Wasilij Szukszyn: pisarz, reżyser, aktor (1929 – 1974)". Organizator - Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku
więcej >>

Wystawa fotografii "Nieznany Wysocki (1938 – 1980)" – unikatowe fotografie autorstwa Władimira Bogaczowa. Organizator – Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie
więcej >>



Wystawa plakatów ze zbiorów Galerii Socrealizmu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
więcej >>

Wystawa fotografii – "Schyłek PRL-u. Lata 80-te w zdjęciach agencji FORUM".
Organizator - Dom Spotkań z Historią w Warszawie i Polska Agencja Fotografów FORUM
więcej >>

Wystawa "Nikołaj Gogol w ilustracjach znanych rosyjskich artystów".
Organizator - Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Warszawie
Wystawa poświęcona Nikołajowi Wasiliewiczowi Gogolowi, wspaniałemu rosyjskiemu pisarzowi, którego dwusetną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. Na wystawie prezentowane będą portrety pisarza z różnych etapów jego życia, a także ilustracje do jego dzieł.
Bogaty dorobek twórczy N. Gogola był inspiracją dla wielu znanych artystów, zarówno rosyjskich i sowieckich, takich jak W. Makowski, I. Kramski, A. Wenecjanom, jak i artystów z Polski, Niemiec czy innych krajów. Ekspozycja daje możliwość zagłębić się w świat bohaterów z różnych utworów Nikołaja Wasiliewicza – „Martwych dusz”, „Tarasa Bulby”, „Wieczorów na chutorze w pobliżu Dikańki”, czy wielu innych. Interesujące dla zwiedzających wystawę będą niewątpliwie jedne z najwcześniejszych prac - powstałe jeszcze za życia Gogola ilustracje E. Bernadskiego i A. Agina do powieści „Martwe dusze”.


Rosyjska sztuka ludowa.
Organizator – Rosyjska Fundacja Kultury, Moskwa
Miejsce – Kinoteka
więcej >>

Wystawa malarstwa.
Autor: Linas Domarackas
Miejsce – księgarnia Serenissima
więcej >>

Wystawa „Na Północ Rosji…”.
Autor: Kamil Otocki
Miejsce – Restauracja „Babooshka”

Wystawa „Na Północ Rosji…” przedstawia zdjęcia wykonane na dalekiej Rosyjskiej Północy: na Wyspach Sołowieckich, nad Kanałem Białomorskim, w Murmańsku, Archangielsku, Workucie, Chibinach i na Uralu Polarnym. W pracach tych można znaleźć obrazy ukazujące dzisiejszą sytuację w ‘Zapolariu’ oraz sceny z życia Chantów – pasterzy reniferów żyjących cały rok w tundrze za kołem polarnym. Autor, Kamil Otocki, nie unika tematów związanych z historią tamtych terenów, czyli ekspansją Gułagu nawet w najdalsze zakątki byłego ZSRR. Dlatego też na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia byłych obozów pracy przymusowej. Całość jest fotograficznym podsumowaniem wyprawy „Rosja Polarna 2008”.


Wystawa fotografii MERCEDES G/ALLEGRO SYBERIA EXPEDITION 2009.
Autor zdjęć: Marek Sudół
  
W kawiarni kina Kinoteka mogą Państwo obejrzeć wystawę fotografii z wyprawy Mateusza Damięckiego i jego kolegów na Syberię. Ekspedycja była przygotowywana 7 miesięcy, trwała 8 tygodni, a jej uczestnicy pokonali ponad 24 900 km. Wystawę można oglądać do końca Festiwalu "Sputnik".


Copyright 2009 © Sputnik nad Polską