Przedstawienia teatralne


WIKTOR SZENDEROWICZ - "LUDZIE I ANIOŁY"
(Dwa angieła, czetyrie czełowieka) Komedia


08.11 godz. 19:00
TEATR WSPÓŁCZESNY
ul. Mokotowska 13 00-640 Warszawa, rezerwacja biletów: 022 825 59 79

Osoby:
Iwan Paszkin, człowiek – SŁAWOMIR ORZECHOWSKI
Niejaki Stroncyłow – ANDRZEJ ZIELIŃSKI
Notariusz – ZBIGNIEW SUSZYŃSKI
Lekarz – LEON CHAREWICZ
Sanitariusz – MICHAŁ PIELA
Likwidator – JANUSZ R. NOWICKI

Przekład:
JERZY CZECH

Reżyseria:
WOJCIECH ADAMCZYK

Scenografia:
MARCIN STAJEWSKI

Nocą w mieszkaniu Iwana Paszkina, moskiewskiego biznesmena, pojawia się nieoczekiwanie tajemniczy gość. Jego wiedza o prywatnym życiu gospodarza i jego intymnych szczegółach ( w większości niezbyt pochlebnych) jest imponująca a zarazem przerażająca , bo celem wizyty okazuje się załatwienie formalności koniecznych do przeniesienia biznesmena... na tamten świat.
"Ludzie i anioły" to doskonale napisana komedia, obfitująca w nieoczekiwane, nierzadko komiczne zwroty akcji i jak każda inteligentna zabawa, nie pozbawiona jest poważnych refleksji.
Wiktor Szenderowicz (rocznik 1958) jest satyrykiem, scenarzystą i reżyserem, znanym z wnikliwej i ciętej krytyki rosyjskich elit.

Premiera: 4 kwietnia 2009.

PRZEDSTAWIENIE TRWA 1 GODZ. 50 MIN., 1 PRZERWA.
UWAGA! Pierwszych dwadzieścia osób, które 8 listopada przed spektaklem zgłoszą się do kasy teatru i podadzą hasło „Sputnik”, otrzyma bezpłatne wejściówki.

Cena wejściówki – 10 pln


WIECZÓR ROSYJSKI W BUFFO - K O N C E R T

15.11 godz. 19:00
STUDIO Buffo ZAPRASZA
ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa
www.studiobuffo.com.pl
buffo@studiobuffo.com.pl
tel. informacja i rezerwacja biletów: 625 47 09, 339 07 71

To kolejna wyprawa w Świat muzyki różnych kultur. Szampański* koncert pełen rosyjskich romansów, ludowych piosenek, rosyjskiej estrady przebojów i najnowszych utworów – niespodzianek. Najbliższy koncert zapowiada się niezwykle imponująco. W 100 minutowej fantastycznej zabawie inspirowanej kulturą rosyjską udział wezmą:
  • Gość z Rosji - Teona Dolnikowa (m. innymi główna rola – Anka - w rosyjskiej wersji musicalu „Metro”, główna rola - Esmeralda - w moskiewskiej wersji musicalu „Notre Dame de Paris”)
  • Gość z Białorusi – DIMA Zmitier Wajtiuszkiewicz - od wielu lat jedna z najważniejszych, ogromnie cenionych osobowości białoruskiej, niezależnej sceny muzycznej. Współtwórca jej wielu, różnych projektów. Kompozytor muzyki filmowej, charyzmatyczny wykonawca, multiinstrumentalista. Wizjonerski kreator muzyki.
  • Michał Bogdanowicz (baryton) zaśpiewa przy akompaniamencie Maxa Bieleckiego arię z opery „Aleko” Siergieja Wasiljewicza Rachmaninowa.
  • Max Bielecki z Januszem Stokłosą zagrają m. innymi słynny walc Arama Iljicza Chaczaturiana skomponowany do dramatu M. J. Lermontowa „Maskarada”.
  • raz przebojowy Zespół Teatru Studio Buffo w większości dobrze znanych nam standardach:
    - Natasza Urbańska - „Biełyje rozy”,
    - Monika Ambroziak – „Wsio mogut karoli”,
    - Jerzy Grzechnik – „Katiusza” itd., itd..
Artystom towarzyszy orkiestra pod dyrekcją Janusza Stokłosy.
Scenariusz, reżyseria, choreografia i prowadzenie koncertu – Janusz Józefowicz

* Podczas koncertu publiczność częstowana jest szampanem.


Borys Godunow

UWAGA! CENA WEJŚCIÓWKI DLA WIDZÓW, KTÓRZY PODADZĄ HASŁO "SPUTNIK" - 11 PLN
wg dramatu A. Puszkina Borys Godunow i
libretta M. Musorgskiego do opery Borys Godunow
w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

reżyseria: Andriej Moguczij
scenografia Michaił Płatonow
kompozytor Aleksander Manockow
asystent reżysera Waldemar Raźniak
sufler Jaga Dolińska
inspicjent Tomasz Karolak

Występują: Maja Hirsch, Julia Kijowska, Dominika Kluźniak, Agata Kulesza, Małgorzata Niemirska, Agnieszka Roszkowska, Ewa Telega, Agata Wątróbska, Waldemar Barwiński, Adam Ferency, Władysław Kowalski, Adam Krawczyk, Krzysztof Ogłoza, Miłogost Reczek, Piotr Siwkiewicz, Maciej Szary, Andrzej Szeremeta, Marcin Tyrol, Anna Nehrebecka, Krzysztof Majchrzak, Adam Graczyk, Krzysztof Szekalski, Agnieszka Wosińska, Henryk Niebudek

Premiera spektaklu 6 października w ramach pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WARSZAWA CENTRALNA 2008 „Stygmaty ciała”.

Andriej Moguczij (ur. 1961 r.) to jeden z najbardziej znaczących awangardowych reżyserów we współczesnym teatrze rosyjskim; zdobywca licznych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. rosyjska Złota Maska za PRO Turandot na podstawie Carlo Gozziego, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym BITEF w Belgradzie za Szkołę dla głupków Saszy Sokołowa). W swoich przedstawieniach Moguczij mistrzowsko łączy język baletu, opery, cyrku, video artu z teatrem dramatycznym, tworząc spektakle unikalne pod względem muzycznym, plastycznym i dramaturgicznym. Dorobek i osobowość tego artysty przekonują, że jego współpraca z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy może stać się prawdziwym wydarzeniem artystycznym i kulturalnym. Tym bardziej, że Moguczij sięga po historię Borysa Godunowa, tworząc współczesny spektakl na przecięciu dwóch mediów: opery Modesta Musorgskiego oraz dramatu Puszkina. Borys Godunow to nie tylko opowieść o zbrojnej interwencji wojsk polskich w siedemnastowiecznej Rosji. To przede wszystkim historia tyrana, którego rządy skalane są grzechem zabójstwa prawowitego dziedzica tronu. Postać Borysa stała się pierwowzorem władcy absolutnego, który toczy walkę nie tylko z wojskami najeźdźcy, ale i wewnętrznymi demonami. Podjęcie tego tematu przez Andrieja Mogucziego w Teatrze Dramatycznym zapowiada zarówno refleksję o istocie władzy, jak i zderzenie totalnej wizji artystycznej rosyjskiego reżysera z indywidualizmem polskich aktorów.

Patroni medialni: Dziennik KULTURA, Program 2 Polskiego radia, AMS, onet.pl, Warsaw Insider


Copyright 2009 © Sputnik nad Polską