fb
MAPA STRONY

wersja rosyjska serwisu
festiwal sputnik


Aktualności Małego SputnikaMały Sputnik – 6. Bajkowa Olimpiada!

plakatMały Sputnik – 6. Bajkowa Olimpiada!

15 listopada rusza 6. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Stęsknieni bohaterowie rosyjskich bajek nie mogą się już doczekać, aby spotkać się z najmłodszymi widzami „ Małego Sputnika”.

Zeszłoroczne 5. Kosmiczne urodziny Sputnika obchodziliśmy hucznie. W tym roku również przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji!

Na salach kinowych na dzieci czekać będą ich wierni przyjaciele z poprzednich edycji: kultowi bohaterowie „Wilk i Zając”, odwieczny optymista „Miś Puszatek” czy przyjazny „Czeburaszek”. Młodzi Widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie wzruszającą historię „Kopciuszka” czy przygody „Złotego Koguta”. W świąteczny nastrój wprowadzi nas opowieść „Dziadek do orzechów” oraz pokrzepiające, noworoczne odcinki krąglutkich „Kikorików”.

Do grona starych, dobrych przyjaciół Sputnika w tym roku dołączą dzielni „Trzej Bohaterowie i Szamachańska Caryca”, „Ilja Muromiec i Rozbójnik-Słowik”, „Dobrynia Nikiticz i Smok Gorynycz”. Postacie pokażą Młodym Sputnikowiczom, jak ważną rolę pełni historia, a także podkreślą ponadczasowe wartości takie jak patriotyzm, odwaga czy poświęcenie. Ulubienicą dzieci z pewnością stanie się Masza. Bajki zajmująco opowiadane przez tę rezolutną dziewczynkę, to ludowe opowieści widziane oczami dziecka.

Bajkowe projekcje to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych Sympatyków kina rosyjskiego.

W pierwszą bajkową sobotę wkroczymy iście tanecznym krokiem. Kto jest chętny pokołysać się w rytm największych hitów Zespołu „Gawęda”? Ręka do góry!

17 listopada, po koncercie, najmłodszą część naszej publiczności zabierzemy w zaczarowany świat klocków LEGO, w którym dzieci wcielą się w role budowniczych własnych stadionów narodowych. Twórcze warsztaty klocków LEGO zorganizujemy we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury. Wieczorem, w Fundacji Sto Pociech podczas lalkowo-muzycznego spektaklu Teatrzyku Raz-dwa-trzyk „Jak jeżyk zmieniał futerko”, dzieci pomogą leśnym zwierzątkom znaleźć ciepłe futerko na zimę.

Nie zapomnimy o Małych Kucharzach, których 16 listopada zaprosimy przed ekrany telewizorów! Wspólnie z prowadzącą warsztaty kulinarne „Dzieciaki w formie” najmłodsi Sputnikowicze będą ubijać, mieszać, wałkować, aby na koniec wypiec pyszne rosyjskie specjały!

18 listopada minie pod znakiem sportowych warsztatów animacji. Dzieci przekonają się, że wprowadzenie sportowych atrybutów w ruch – pod okiem warszawskiej „Sztukarni” - to nic trudnego! Każdy może zostać reżyserem własnej animacji!

Wielbicieli sztuki zaprosimy 23 listopada do Teatru Baza na spektakl „Bajka o Wróżce Matyldzie”. Wyrusz w z dzielną Matyldą na wyprawę pełną przygód!

24 listopada ponownie Kinomani powtórzą przygodę z budowaniem stadionów narodowych we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury.

Tych, którzy chcą spędzić sportową niedzielę, 25 listopada, zaprosimy do wzięcia udziału w emocjonującym sputnikowym turnieju w piłkarzyki. Młodzi widzowie pod okiem wiodącego organizatora imprez sportowych „Milesport” w przyjaznej atmosferze powalczą o puchar „Małego Sputnika”. Zapraszamy do bezpłatnych zapisów i udziału w turnieju! 25 listopada, tradycyjnie Klubokawiarnia „Czuły barbarzyńca” zaprosi dzieci na Czułe Czytanki w wykonaniu wybitnych przedstawicieli filmu.

Aby nikt nie nudził się podczas bajkowych weekendów czuwać będzie zaprzyjaźniona Agencja Artystyczna Be Active Group. Bańki mydlane, pyszna wata cukrowa, dmuchane zamki, sportowe niespodzianki - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci podczas weekendów „Małego Sputnika”.

Razem będziemy pobudzać kreatywność, rozwijać ciekawość świata i dziecięce talenty!

Zapraszamy wszystkie Dzieciaki z Rodzicami!

Kontakt pod telefonem: 22 837 91 44
Agnieszka Karczewska
sputnik1@ear.com.pl


Dyrektor Festiwalu
Małgorzata Szlagowska
malgorzata@ear.com.pl
Koordynator Polska-Rosja
Elena Małygina-Tworkowska
lena@ear.com.pl
Telefony:
+48 22 877 44 52
+48 22 837 91 44
kinoteka sputnik      kino kultura sputnik      kino praha sputnik

PKP intercity      iplex.pl


Strony festiwalu wykorzystują pliki cookies. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Polityka prywatności.