fb
MAPA STRONY

wersja rosyjska serwisu
festiwal sputnik


Aktualności Małego Sputnika

        BAJKI I BAŚNIE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI!

Nauka poprzez ekran kinowy!

Zapraszamy wszystkich uczniów na pasjonującą wyprawę z bohaterami najpiękniejszych rosyjskich baśni i animacji! (filmy z polskim dubbingiem)

 

BAŚNIE:

Historię starodawnej Rusi uczniowie poznają wraz z „FINISTEM – DZIELNYM SOKOŁEM”, przekonają się czy „CZARODZIEJ MRÓZ” przezwycięży leśnego czarnoksiężnika, a „KRÓLEWNA Z DŁUGIM WARKOCZEM” dowiedzie, iż prawdziwe uczucie zawsze triumfuje nad wszelkimi intrygami.

 

ANIMACJE:

TRZEJ BOHATEROWIE I SZAMACHAŃSKA CARYCA”,ILJA MUROMIEC I SŁOWIK-ROZBÓJNIK”, „DOBRYNIA NIKITYCZ I ŻMIJ GORYNYCZ” w humorystyczny sposób ukazują patriotyzm legendarnych postaci Rusi. Bajki, zawierające morał, mają charakter edukacyjno-historyczny. Ilja Muromiec, Dobrynia Nikitycz i Alosza Popowicz są uważani za jednych z najważniejszych bohaterów Rusi, odpowiedników europejskiego rycerstwa. Ich postaci stały się synonimem siły fizycznej, uczciwości i poświęcenia w imię Ojczyzny.

Razem możemy pomóc narodzić się nowemu pokoleniu kinomanów, od najmłodszych lat dostarczając im nietuzinkowej rozrywki w postaci najpiękniejszych baśni i animacji rosyjskich, które uczą młodych widzów historii oraz poszanowania najważniejszych wartości w życiu. W ostatnich latach Festiwal „Mały Sputnik” odwiedziło kilkanaście tysięcy dzieci.

Wiele szkół i przedszkoli towarzyszy nam od 1. edycji Festiwalu, dołącz do nas!

Na 6. urodziny „Sputnika” przygotowaliśmy dla Państwa uczniów specjalną cenę: 7 zł za 1 bilet! oraz bezpłatne wejście dla wszystkich opiekunów

Wszelkich informacji można zaczerpnąć u:

Koordynatora projekcji festiwalowych: Agnieszka Karczewska, tel. 22 837 91 44, mail: sputnik1@ear.com.pl

Rezerwacja grupowa: Joanna Nowińska, tel. 604 457 745, j.nowinska@kinoteka.plpowrót

Dyrektor Festiwalu
Małgorzata Szlagowska
malgorzata@ear.com.pl
Koordynator Polska-Rosja
Elena Małygina-Tworkowska
lena@ear.com.pl
Telefony:
+48 22 877 44 52
+48 22 837 91 44
kinoteka sputnik      kino kultura sputnik      kino praha sputnik

PKP intercity      iplex.pl


Strony festiwalu wykorzystują pliki cookies. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Polityka prywatności.