fb
RU










Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego


Teatr Na Woli jest oparty na współczesnej dramaturgii. Swoje spektakle adresuje do ludzi szukających w teatrze ciekawych opowieści, stymulacji emocjonalnej i inspiracji intelektualnej.

TNW to miejsce, w którym twórcy i autorzy mogą w systematyczny sposób pracować nad nowymi sztukami i sprawdzać w praktyce ich wartość. Metoda Laboratorium opiera się na idei "open source" – autorzy biorą udział w próbach, a aktorzy i reżyserzy pomagają im w przygotowaniu ostatecznej wersji tekstu. W kręgu zainteresowania teatru jest nie tylko polska dramaturgia najnowsza, ale również klasyka polska i światowa, interpretowana oraz tłumaczona na nowo. Inspiracją dla TNW jest praca dwóch wybitnych brytyjskich teatrów – Traverse w Edynburgu i Royal Court Theatre w Londynie.

Teatr Na Woli jest również teatrem impresaryjnym – na swoją scenę zaprasza zespoły z Polski i zagranicy, kabarety i zespoły muzyczne. W wakacje odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. TNW wystawia również przedstawienia dla dzieci.
Teatr Na Woli założony przez wielkiego aktora, Tadeusza Łomnickiego, otwarty został w styczniu 1976r. Do historii polskiego teatru przeszły przedstawienia: „Gdy rozum śpi” Antonio Buero Vallejo, „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bressana, „Życie Galileusza” Bertolta Brechta, „Do piachu” Tadeusza Różewicza, „Amadeusz” Petera Shaffera. Obecnie dyrektorem teatru jest dramatopisarz Tadeusz Słobodzianek, autor m.in.: „Cara Mikołaja”, „Proroka Ilji”, "Snu Pluskwy", „Merlina. Innej historii”, "Malambo" i „Naszej klasy. Historii w XIV lekcjach” /pierwszego dramatu nagrodzonego Literacką Nagrodą Nike/

Od 2011 spektakle TNW można oglądać na dwóch scenach – przy ulicy Kasprzaka 22 i na scenie przy ulicy Olesińskiej 21 /na warszawskim Mokotowie/.

W Teatrze Na Woli można oglądać spektakle z angielskimi napisami.



Copyright 2011 © Festiwal Sputnik nad Polską