fb
PL


Już dziś rozpoczyna się 5. edycja festiwalu „Sputnik nad Polską”!

W pierwszym dniu festiwalu publiczność będzie miała okazję obejrzeć najnowsze dzieło Aleksandra Sokurowa pod tytułem „Faust”. Festiwal zainauguruje pokaz wyjątkowego w reżyserii Walerija Todorowskiego. Ten niezwykle barwny, wypełniony niezapomnianymi, wpadającymi w ucho piosenkami film, z pewnością dostarczy każdemu widzowi ładunek pozytywnej energii i optymizmu.

W Warszawie pokazy filmów odbędą w kinach Kinoteka i Kultura. „Sputnik” odwiedzi też 40 miast w całej Polsce. W programie znalazło się ponad 140 filmów, a wśród nich filmów konkursowych, sekcja filmów krótkometrażowych, retrospektywy Andrieja Konczałowskiego i Michaiła Kalika; pokazy filmów z sekcji Kosmos w związku z 50-leciem człowieka w kosmosie. Pierwszy raz zaprezentujemy rosyjskie filmy erotyczne w sekcji Rosyjski Eros.

Podczas 10 dni festiwalowych widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi z Rosji, wśród których znajdą się m.in. Andriej Konczałowski, Michaił Kalik, wybitny aktor Viktor Suchorukow, reżyser Andriej Smirnow autor „Dworca Białoruskiego”, Igor Wołoszyn oraz Wiktor Szamirow. Będą też imprezy towarzyszące – koncert zespołu Samohin Band oraz występ artystki Chyskyyrai z pogranicza koncertu i spektaklu.

Copyright 2011 © Festiwal Sputnik nad Polską