Slajdy Podróżnicze InMundo „Kamczatka”
Wyprawa zakładała samotne przejechanie Kamczatki na rowerze oraz roweroautostopem i dotarcie w ten sposób nie tylko do różnych jej zakątków czy na szczyty wulkanów, ale również do serc Rosjan. Powiedzieć, że cel wyprawy został zrealizowany, to za mało. Bo połączenie roweru jako środka transportu z podróżowaniem w pojedynkę oraz znajomością rosyjskiego umożliwia znacznie więcej, niż można zaplanować. Przez miesiąc wyprawy łowiłam ryby z rybakami nad Morzem Ochockim, wjechałam rowerem do base campu pod wulkanem i w iście downhillowym stylu z niego zjechałam, stałam się częścią społeczności Ewenków, niemalże wyszłam za mąż za kamczackiego myśliwego, dotarłam do samego końca półwyspu, jadłam oczy ryby i to, co znalazłam w lesie, weszłam do wnętrza czynnego wulkanu, fotografowałam cmentarzysko bezimiennych statków i zamieszkałam w letniej rezydencji mafijnej. Wszystko to udało mi się przeżyć dzięki najbardziej sprzyjającemu kontaktom w podróży środkowi transportu, czyli rowerowi. Pomiędzy kolejnymi przygodami starałam się nie stracić zębów na ekstremalnie wyboistych „drogach”, jak tu szumnie nazywają dukty, koryta wyschniętych rzek i rozjeżdżone przez ciężarówki wertepy. Drogi bywały pokryte pyłem, który zbijał się w coraz gęstszą chmurę z każdym mijającym mnie Kamazem, piaskiem po osie, błotem po pas, a w najlepszym razie świeżym i przeraźliwie miałkim pyłem wulkanicznym. Słowem, zabawy nie brakowało
Wyprawa była kontynuacją projektu „Najdalszy zachód, najdalszy wschód”, który rozpoczął się samotnym przejechaniem rowerem Alaski w zeszłym roku.
Więcej na kamkiel.blogspot.com
O autorce:
Kamila. Miała być arabistką, bo wydawało się jej, że lubi ciepło. Na szczęście zdarza się i tak, że studia jednak czegoś uczą i gdy przypadkiem wylądowała na fińskim uniwersytecie odkryła, że jednak tereny subpolarne są bezdyskusyjnie najfajniejsze na świecie. Z podróży zawsze przywozi coś więcej niż tylko przeżycia i zupełnie nie chodzi tu o figurki na kominek, bo sama podróż jest dla niej jedynie pretekstem. Najważniejsze projekty podróżnicze w jakich brała udział to „Afryka Nowaka” (dwa etapy) oraz samotne podróże rowerowe w poprzek całej Alaski i Kamczatki. Ma na swoim koncie wyprawy na 6 kontynentów (choć wstyd przyznać, brakuje Antarktydy) oraz 60 krajów. Na razie.
Z dziada krakowianka, z pradziada kresowianka. Zjadaczka w każdych ilościach zupy pho, wędzonych kamczackich pstrągów oraz pierogów ruskich. Entuzjastka entuzjazmu. Tancerka orientalna, zakochana całkiem po polsku w kilku rodzimych reportażystach. Autorka paru wystaw, które – nie wiadomo dlaczego - zazwyczaj dotyczą Afryki. Jeśli nie pisze, a po swoich podróżach potrzebuje zarobić na kolejne - wtedy podróżuje z innymi.
10 listopada godz. 19.00
Autor: Kamila Kielar
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28
Bilet wstępu na pokaz: 16 zł.
powrót