• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Spotkania

Spotkanie z Walerijem Paniuszkinem


12 listopada 2015, godz. 20.00 (po projekcji filmu „Kraina Oz”)

Miejsce: kino Luna

 

Walerij Paniuszkin (ur. 1969 w Leningradzie) to jeden z najbardziej znanych i wpływowych rosyjskich dziennikarzy, zaangażowany publicysta, pisarz, scenarzysta. Z wykształcenia teatrolog. Za swoje felietony dla portalu Gazeta.ru w 2004 roku otrzymał najważniejszą nagrodę dziennikarską w Rosji: Złote Pióro. Pisał m.in. dla gazety „Kommiersant” i magazynów „GQ”, „Esquire”, „Snob”. Współpracuje z Rosyjską Fundacją Pomocy i przygotowuje scenariusze charytatywnych koncertów „Podaruj Życie”. Napisał dotąd dziesięć książek. W Polsce znany dotychczas jako autor czterech z nich: „Michaił Chodorkowski. Więzień ciszy”, „Gazprom: rosyjska broń”, „Dwanaścioro niepokornych. Portrety nowych rosyjskich dysydentów” oraz bestsellerowej „Rublowki”. Jego reportaże przetłumaczono na kilkanaście języków obcych.

Spotkanie będzie dotyczyło najnowszej książki Walerija Paniuszkina pt. "Rosyjski Robin Hood", która opowiada o Jewgieniju Rojzmanie - kontrowersyjnym merze Jekaterynburga.

Rozmowę z autorem poprowadzi Paweł Goźliński – dziennikarz, teatrolog, pisarz, współtwórca Instytutu Reportażu, redaktor naczelny "Książek. Magazynu do czytania". Bilety na film są dostępne w kasach kina Luna i na www.kinoluna.pl. Osoby, które chcą wziąć udział tylko w spotkaniu zapraszamy na salę po zakończeniu projekcji filmu "Kraina Oz".


powrót