• filmy 9.Festiwal Sputnik nad Polską - 5-15 XI 2015 Warszawa, listopad 2015-marzec 2016 - inne miasta w Polsce
  • filmy Spotkania literackie (więcej...)
  • jury Jury 9. Festiwalu Sputnik nad Polską (więcej...)
Klasa specjalna
Reżyseria: Iwan I. Twierdowski
Scenariusz: Dmitrij Łanczichin
Zdjęcia: Fiodor Struczew
Gatunek: dramat
Rok: 2014, czas: 85 min.


Obsada: Filipp Awdiejew, Nikita Kukuszkin, Maria Pojezżaejwa, Olga Łapszyna, Natalia Pawlienkowa

Nagrody:

2014 – nagroda za najlepszy debiut (Iwan I. Twierdowski) na 25. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi 2014 – Nagroda Jury Krytyków Filmowych na 25. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi  

Autor błyskotliwej krótkometrażówki „Pieski haj”, prezentowanej w zeszłym roku na Sputniku, tym razem przedstawił swój pełnometrażowy debiut „Klasa specjalna”. Zaledwie 25-letni reżyser podjął tematykę o najwyższym stopniu trudności – funkcjonowania niepełnosprawnych dzieci w warunkach szkolnych. Klasy specjalne są w Rosji formą edukacji szkolnej przeznaczonej dla dzieci „specjalnej troski”. Osobna klasa i korytarz, specjalny program nauczania, a także odizolowanie od rówieśników – wszystko to potęguje problemy wieku dorastania i wypacza objawy normalności. Główna bohaterka, która trafia do tego swoistego getta, jest dla pozostałych promykiem nadziei na wyrwanie się z zaklętego kręgu. Niestety, czas spędzony w klasie bezlitośnie skoryguje jej marzenia o przyjaźni i miłości…Galeria:

kadry z filmu    kadry z filmu    


2015-11-06, godz. 16:00, Kino Iluzjon, Sala Stolica Kup bilet

2015-11-15, godz. 16:00, Kino Iluzjon, Sala Stolica Kup bilet

Przejdź do spisu wszystkich filmów

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian. Miejsca na seanse festiwalowe są nienumerowane. UWAGA! Brak zwrotu biletów na seanse festiwalowe.