Koncerty

POKAZ KONCERTU FINAŁOWEGO VII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI – ANNA GERMAN

Miejsce: Kino „Iluzjon”, ul. Narbutta 50a
Data: 27 listopada, 17:00

Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German", ze względu na stan pandemii, nie mógł odbyć się w formie tradycyjnej.

Jak większość wydarzeń kulturalnych w 2020 roku, Festiwal całkowicie przeniósł się do przestrzeni online. 23 listopada 2020 r. na portalach społecznościowych odbyła się premiera wspaniałego widowiska muzycznego w postaci filmu, który organizatorom udało się nagrać jeszcze w lecie, w Pałacu Żaków.

Utalentowane wokalistki – Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana, Katarzyna Zawada, Izabela Szafrańska, Paulina Malinowska, Sylwia Ziółkowska, Marta Majek, Marta Burdynowicz, Dominika Handzlik, Aleksandra Bogucka i Sylwia Zelek – wykonały piosenki Anny German w trzech językach: po polsku, po rosyjsku i po włosku. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego RZAWP pod batutą Tomasza Labunia. Organizatorzy przypomnieli też fragmenty występów uczestników z Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Uzbekistanu z minionych edycji Festiwalu. Szeroka publiczność w Polsce i zagranicą, usłyszała piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach, które są dziełem młodych polskich kompozytorów.

Ostatni utwór, Надежда/Nadzieja, tradycyjnie wykonywany przez wszystkich uczestników koncertu, tym razem wydawał się mieć szczególnie symboliczne znaczenie. Wszyscy bowiem mamy nadzieję, że te trudne czasy miną i w przyszłych latach znowu będziemy mogli spotykać się z publicznością w sali koncertowej.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła