Koncerty

KONCERT KATARZYNY ZAWADY PODCZAS OTWARCIA 15. FESTIWALU FILMÓW ROSYJSKICH „SPUTNIK NAD POLSKĄ”

Miejsce: Kino „Iluzjon”, ul. Narbutta 50a
Data: 18 listopada, 19:00

Wstęp na ceremonię otwarcia tylko za zaproszeniem.

Uroczyste otwarcie festiwalu „Sputnik” wzbogaci występ uznanej wokalistki Katarzyny Zawady, a na fortepianie zagra Tomasz Ratajczak. Katarzyna wykona trzy utwory z repertuaru Anny German: „Nadjeżda”, „A on mnie nrawietsa” oraz „Adin Raz w God Sady Cwietut”.

Katarzyna Zawada – wokalistka, pianistka i dyrygentka; absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalności śpiew klasyczny. Szerokiemu gronu odbiorców znana jako wybitna interpetatorka Niezapomnianych przebojów Anny German. Laureatka Złotej Eurydyki – I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German, którego finał odbył się w Moskwie w 2015 roku, a także innych festiwali krajowych i międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Koncertuje w kraju i za granicą m. in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych.
Wydała trzy płyty – „Niezapomniane przeboje Anny German”, „Niezapomniane przeboje Anny Jantar” oraz „Najpiękniejsze kolędy”. Prezentuje też program poświęcony pamięci Violetty Villas. W swoim repertuarze ma polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, również dwudziestolecia międzywojennego, arie operowe, operetkowe, oratoryjne i kantatowe, utwory musicalowe, a także wiele dzieł sakralnych. Jest założycielką zespołu Classic Modern, z którym wykonuje swoje programy rozrywkowe.

Tomasz Ratajczak – pianista, pedagog, kompozytor. Założyciel i członek wielu formacji muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Poznaniu. Stale współpracujący z Filharmonią i Teatrem w Kaliszu, w którym gra oraz aranżuje muzykę do spektakli. Jego gusta muzyczne to muzyka klasyczna, jazz, rock, muzyka elektroniczna. Lubi łączyć różne gatunki muzyczne, np. klasykę z jazzem. Muzyczny obywatel świata. Grywał w Danii, Szwecji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz brał udział w tournée wraz z orkiestrą symfoniczną i chórem, wykonując muzykę Ennio Morricone.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła