Fundusz celowyDofinansowano ze środków Minierstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta S. Warszawa

Nazwa funduszu: Fundusz Promocji KULTURY oraz Fundusz Upowszechniania Kultury Filmowej

Nazwa zadania: 15 FESTIWAL FILMÓW ROSYSJKICH SPUTNIK NAD POLSKĄ

Podczas 15 Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik Nad Polską” zaprezentowaliśmy dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci. Na program filmowy składa się kilkanaście tematycznych sekcji. Podczas jednej edycji naszego filmowego projektu wyświetlamy około 150 filmów. Od 5 edycji Sputnika organizujemy Konkurs Filmów Fabularnych, w którym najlepsze filmy są wybierane przez jurorów, a od 10 edycji organizujemy również Konkurs Filmów Dokumentalnych.

Oprócz stałych sekcji w tym roku stworzyliśmy też kilka związanych z bieżącymi wydarzeniami. Z okazji rocznicy pierwszego lotu człowieka w kosmos jedna z sekcji filmowych będzie poświęcona filmom, których akcja dzieje się w przestrzeni kosmicznej. W tym roku obchodziliśmy również 200. rocznicę urodzin Fiodora Dostojewskiego, dlatego w programie nie zabraknie ekranizacji jego dzieł. To tylko niektóre z sekcji, które zaprezentowaliśmy. Po edycji warszawskiej, rosyjskie filmy prezentujemy w około 20 miastach w Polsce m.in. w Krakowie, Poznaniu czy Gdańsku. Festiwalowi towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne tj. sztuki teatralne, koncerty, premiery książek, wystawy fotograficzne.

sputnik

Директор Фестиваля

Малгожата Шляговска–Скульска
malgorzata@ear.com.pl


Телефон

+48 22 523 41 18

PR Manager

Марлена Охоньска marlena@ear.com.pl

Программный координатор

Роксана Петручанис
roksana@ear.com.pl

wisła