Konkursy

Konkurs fotograficzny „Maski naszej codzienności”

Sputnik zbliża się do Polski, więc nie zwlekajcie, chwyćcie aparaty w dłoń i szykujcie się na najlepsze ujęcia! Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, organizowanym w ramach 14. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” wraz z Akademią Fotografii.
MASKI NASZEJ CODZIENNOŚCI to tegoroczny temat konkursu. W tym roku maski stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Teraz nie zakładamy ich już tylko metaforycznie, ale również dosłownie. Zachęcamy do własnej interpretacji tematu – kreatywność i wyobraźnia będą bardzo mile widziane.

Czekamy na prace, które nas zaskoczą i odniosą się do tematu w nieszablonowy sposób. Na zdjęcia czekamy od 19.10 do 20.11. 2020 r. pod adresem mailowym: foto@ear.com.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24.11.2020 r.

Do wygrania:


I miejsce: 4 bloki zaawansowanego kursu fotografii w Akademii Fotografii, nagrody książkowe, 2 pojedyncze zaproszenia na dowolny seans festiwalowy. 

II miejsce: 2 bloki zaawansowanego kursu fotografii w Akademii Fotografii, nagrody książkowe, 2 pojedyncze zaproszenia na dowolny seans festiwalowy.

III miejsce: 1 blok zaawansowanego kursu fotografii w Akademii Fotografii, nagrody książkowe, 2 pojedyncze zaproszenia na dowolny seans festiwalowy.

Ponadto zwycięskie i wyróżnione zdjęcia zostaną zaprezentowane w Kinie Iluzjon podczas trwania festiwalu.
Fotografie konkursowe powinny spełniać następujące kryteria:
- każdy z kandydatów może przesłać max. trzy fotografie;
- spośród trzech przesłanych fotografii danego autora wygrywa jedna;
- fotografie należy przesyłać w formacie .jpg;
- żadne ze zdjęć nie może zawierać treści obraźliwych, rasistowskich, faszystowskich, pornograficznych i naruszających prawa mniejszości narodowych;
- nazwa pliku musi być zbudowana wg schematu: nazwisko – imię – tytuł zdjęcia; - uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć do przygotowania wystawy;
- fotografie wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysłać na adres: foto@ear.com.pl

 sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła