Aktualności

ŚWIĘTO KINA ROSYJSKIEGO W OPOLU

Serdecznie zapraszamy do namiotu w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, gdzie już 21 lipca rozpoczniemy replikę 14. Sputnika nad Polską. Czeka na Was starannie przygotowany repertuar, który będzie wzbogacony wydarzeniami towarzyszącymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W najbliższą środę zaprosimy na koncert pieśni rosyjskich i polskich bardów w interpretacji Evgena Malinovskiego. Po koncercie zaprezentujemy film Andrieja Smirnowa „Francuz”, decyzją jury nagrodzony drugą nagrodą podczas 14. edycji Sputnika.

4 sierpnia będzie miało miejsce otwarcie wystawy pokonkursowej „Wielka Rosja w małym kadrze”. W ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu spotka się z Państwem Andrzej Piotrowski, autor książki „Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów”. Po rozmowie pokażemy debiut Filippa Jurjewa pt. „Wielorybnik”, którego akcja dzieje się na Półwyspie Czukockim.

24 sierpnia o godzinie 18.00 porozmawiamy z Sylwią Frołow, autorką książki „Antonówki. Kobiety Czechowa”. Po dyskusji przedstawimy film Anny Melikian pt. „Wróżka”. 8 września zapraszamy na spotkanie z Pauliną Siegień, autorką książki „Miasto Bajka. Wiele historii Kaliningradu”. Wieczór zakończymy pokazem filmu „Wierność” w reżyserii Niginy Sajfułłajewej.

Święto rosyjskiego kina potrwa w Opolu do 22 września. Tego dnia rozpocznie się konferencja naukowa „Sztuka zwierciadłem duszy rosyjskiej” w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, a o godzinie 19.00 odbędzie się pokaz filmu „Konferencja” Iwana I. Twierdowskiego.

Cały program dostępny na stronie https://sputnikfestiwal.pl/dokumenty/opole_4.pdf

Życzymy niezapomnianych wrażeń i emocjonujących seansów. Do zobaczenia w Opolu!

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła