Aktualności

SPUTNIK NAD KRAKOWEM JUŻ OD PIĄTKU!

Zapraszamy na replikę 14. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską!

Już w najbliższy piątek — 11 czerwca — „Sputnik” ponownie zawita do Krakowa. Widzowie będą mogli uczestniczyć w pokazach najlepszych rosyjskich filmów do 17 czerwca w Kinie Pod Baranami (Rynek Główny 27).

W trakcie wydarzenia zostanie zaprezentowanych dziewięć różnorodnych produkcji z Rosji, wśród których znalazło się wielu laureatów prestiżowych festiwali. W programie m.in. „Francuz” Andrieja Smirnowa, który decyzją jury na Konkursie Filmów Fabularnych podczas ostatniej edycji Festiwalu Sputnik nad Polską zdobył 2 nagrodę oraz nagrodzona w Annecy awangardowa animacja „Nos albo spisek odmieńców” Andrieja Chrżanowskiego.

Mieszkańcy Krakowa będą mogli obejrzeć film pt. „Wielorybnik” Filippa Jurjewa – film zrealizowany przy udziale finansowym Rosji, Polski i Belgii. Dramat jest opowieścią o zderzeniu dwóch bardzo od siebie odległych, choć geograficznie całkiem bliskich, światów: Stanów Zjednoczonych i żyjących na Półwyspie Czukockim autochtonicznych Czukczów.

W „Kinie pod Baranami” zaprezentujemy także film „Biełucha” zrealizowany przez Igora Ożerieljewa opowiada o letniej wyprawie na spowitą śniegiem przez cały rok Biełuchę.

Temat nierównej miłości przedstawiony w nowy sposób przez reżysera Antona Kołomiejca w jego pełnometrażowym debiucie: „Twój Korepetytor”. Premiera filmu odbyła się w ramach Festiwalu Kinotawr w 2018 roku, gdzie film otrzymał nominację w kategorii za Najlepszy Debiut.

Widzów zaprosimy także na film „Wierność” Niginy Sajfułłajewej. To historia mieszkającego w Kaliningradzie małżeństwa w średnim wieku, które znalazło się na miłosnym rozdrożu oraz dramat „Konferencja” (tytuł jest przekorny) nawiązuje do tragedii, jaka stała się udziałem widzów i aktorów Teatru na Dubrowce w październiku 2002 roku.

Komedia „Happy End” Jewgienija Szeliakina to historia tajemniczego mężczyzny, który budzi się na plaży w Tajlandii. Nie pamięta swojego imienia ani z jakiego powodu okazał się tak daleko od domu.

Pełna niesamowitości, fantastyczno-naukowa „Wróżka” Anny Melikian w centrum fabuły znajduje się Jewgienij Wojgin – szef moskiewskiej firmy informatycznej, pracującej nad obiecującą grą „Kołowrat”, wyznającej doktrynę, że wirtualna rzeczywistość to przyszłość.

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
Karnet (9 seansów): 99 zł

Aby zakupić karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła