Aktualności

DZIŚ STARTUJE 14. SPUTNIK NAD POLSKĄ!

12 grudnia o godzinie 12 zaczyna się 14. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. W tym roku edycja odbędzie się online na platformie mojeekino.pl

35 filmów pełnometrażowych, w tym 23 konkursowych, a także 11 filmów krótkometrażowych (w tym zbiór filmów animowanych) – przegląd najnowszych filmów rosyjskich potrwa do 20 grudnia.

Laureatów Konkursu Filmów Fabularnych wybierze Jury w składzie Robert Gliński (przewodniczący), Karolina Gruszka oraz Michał Oleszczyk. Zwycięzców Konkursu Filmów Dokumentalnych Jury w składzie Cezary Grzesiuk (przewodniczący), Joanna Sławińska i Maciej Cuske.

Wydarzenia towarzyszące będą publikowane codziennie o 19.00 na naszym Facebooku i Youtube!

W planie między innymi:

"Hejt w Internecie" - dyskusja nawiązująca do filmu "Wróżka" Anny Melikian (goście: aktor Mateusz Damięcki i scenarzysta Mateusz Pacewicz)

Spotkanie autorskie z Albertem Jawłowskim skupione na jego najnowszej książce „Miasto biesów. Czekając na powrót cara” Wydawnictwa Czarne

„Matki w więzieniach” - dyskusja związana z filmem "Mama dla Juli" Natalii Kadyrowej (uczestniczki dyskusji: dr hab. Magdalena Arczewska i por. Elżbieta Kamińska z Zakładu karnego Nr 1 w Grudziądzu)

Filmoterapia ze Sputnikiem - dyskusja na temat filmu "Wierność" Niginy Sajfułłajewej (uczestniczki dyskusji: psycholożka Martyna Harland, pedagożka i edukatorka seksualna dr Alicja Długołęcka, seksuolożka i wokalistka jazzowa Monika Borzym)

"Drag Queen zza kulis" - dyskusja związana z filmem "Sankt Petersdrag" Iwana Wydumliewa (goście: artyści i performerzy Krzysztof Sierpiński i Maciej „Gąsiu” Gośniowski)

"Freediving - sport, pasja i sposób na życie" - dyskusja nawiązująca do filmu "Głęboki wdech" Jeleny Chazanowej (goście: freediverzy Agata Bogusz, Krzysztof Tomicki i Emilia Biała)

Więcej szczegółów pod linkiem: https://sputnikfestiwal.pl/2020/spotkania


Kilka informacji praktycznych:

Jak oglądać filmy podczas festiwalu?

Należy założyć konto na stronie mojeekino.pl. Po założeniu konta wszystkie filmy z programu naszego festiwalu będą dostępne w zakładce Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Dostęp do konkretnych tytułów zostanie odblokowany po zakupie biletu.

Ile jest czasu na obejrzenie filmu?

Od momentu dokonania zakupu, mają Państwo 48 godzin na dokończenie filmu. UWAGA! Nie dotyczy to biletów kupowanych 19 i 20 grudnia. Festiwal trwa do 20 grudnia, więc o TEGO DNIA O 23:59 WYGAŚNIE DOSTĘP DO WSZYSTKICH FILMÓW.

Ile będą kosztowały bilety i gdzie można je kupić?

Bilety pojedyncze będą kosztowały 15 zł. Zakup możliwy tylko na stronie mojeekino.pl od 12 grudnia.

Czy będą dostępne karnety?

Podczas edycji online nie przewidujemy niestety karnetów ze względu na limity nałożone przez dystrybutorów.

Czy na pokazy obowiązuje limit miejsc?

Tak. Po zakupie określonej liczby biletów przez widzów możliwość zakupu zniknie analogicznie do sytuacji na festiwalu stacjonarnym, kiedy sprzedane zostaną wszystkie miejsca na sali. Limity różnią się w zależności od filmów i dystrybutorów.

Czy filmy z programu festiwalu można oglądać poza granicami Polski?

Nie. Platforma mojeekino.pl działa tylko na terytorium naszego kraju.

W razie problemów technicznych związanych z odtwarzaniem filmów prosimy pisać pod adres: kontakt@mojeekino.pl

Życzymy mocy wrażeń!

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła