Aktualności

Ceremonia zamknięcia 13. Sputnika

Ceremonia zamknięcia 13. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbędzie się w niedzielę – 1 grudnia - o godzinie 19.00 w warszawskim kinie Luna. Na uroczystości poznamy laureatów Konkursu Filmów Fabularnych oraz Dokumentalnych, jak również zdobywcę Nagrody Publiczności.

Werdykt ogłosi Jury Konkursu Filmów Fabularnych w składzie: Przewodniczący Filip Bajon, Olga Chajdas oraz Anna Tatarska; a także Konkursu Filmów Dokumentalnych: Przewodnicząca Alicja Albrecht, Marta Prus oraz Agata Gogołkiewicz.

Festiwal oficjalnie zamkniemy pokazem filmu z Kalejdoskopu Nowego Kina - „Rozwiedźmy się” w reżyserii Anny Parmas - który zdobył Nagrodę za najlepszy debiut oraz Nagrodę im. Grigorija Gorina za najlepszy scenariusz na „Kinotawrze” w Soczi.

Główna bohaterka, Masza, zostaje porzucona przez męża. Nie jest jednak gotowa na to, aby tak po prostu odstąpić go dużo młodszej od siebie trenerce fitness, Oksanie. Walka nie jest wyrównana – to oczywiste. Maszy już dawno stuknęła trzydziestka, Oksana ma niewiele ponad dwadzieścia lat. Z drugiej strony, to właśnie Masza ma duże doświadczenie życiowe i dwójkę niepełnoletnich dzieci. W tej sytuacji kobieta jest gotowa walczyć, nie przebierając w środkach, nie wyłączając pomocy sił nadprzyrodzonych.

Po pokazie zgromadzonych gości zaprosimy na lampkę wina i rozmowę o tym, co na tegorocznym Sputniku nas zaskoczyło, zasmuciło czy też zachwyciło.

Bilety do nabycia na Goingapp.pl oraz w kasach kin i online: www.sputnikfestiwal.pl

Przypominamy także, że każdy może spróbować swoich sił w quizie wiedzy o kinie rosyjskim, który przygotowaliśmy we współpracy z serwisem Filmaster. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe! Sprawdź się:

https://filmaster.typeform.com/to/Uwh8Eu

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła