Aktualności

„Siódmy bieg po krawędzi kuli ziemskiej”

Kochamy kameralne, bardzo osobiste filmy, które pokazują różne oblicza Rosji. Jeśli Wam również bliskie jest takie kino, z pewnością zainteresuje Was „Siódmy bieg po krawędzi kuli ziemskiej” («Седьмой пробег по контуру земного шара») w reżyserii Witalija Suslina.
Film opowiada historię 59-letniego mężczyzny Michaiła (Aleksander Karnauszkin), który prowadzi spokojne, szczęśliwe życie. Od ponad trzydziestu lat pracuje jako ochroniarz w podupadłej już fabryce, gdzie ma też malutką pracownię, w której oddaje się swojej życiowej pasji - malarstwu. Michaił ma ukochaną córkę, wiernego przyjaciela i niebieską ładę, którą przemierza świat w poszukiwaniu pięknych pejzaży. Pewnego dnia świat Michaiła zostaje wywrócony do góry nogami, a on sam musi zmierzyć się z nową rzeczywistością.

Scenariusz filmu inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, zarysowuje zbiorczy obraz prowincjonalnych, kochających sztukę artystów, dla których często nie ma miejsca w świecie. Romantyczna koncepcja „Zbędnych ludzi” okazuje się być wciąż aktualnym tematem. Rosja zmienia się i ewoluuje, ale pewne rzeczy pozostają bez zmian. Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie, w której wraz z bohaterem przemierzamy rosyjską prowincję niebieską ładą w poszukiwaniu siebie i odpowiedzi na odwieczne pytanie „co dalej?”.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła