Wydarzenia Małego Sputnika

Warsztaty z księgarnią Badet

10 i 11 listopada, 10:00 – 14:00
Miejsce:
Kino Luna
Wstęp Wolny

GRUPA PIERWSZA – 10:00

Warsztaty ze złotą rybką

„Wypuść mnie, a spełnię twoje trzy życzenia…” czyli spotkanie z klasyczną rosyjską baśnią o Rybaku i Złotej Rybce. Podczas warsztatu stworzymy własne, złote rybki spełniające marzenia. Następnie urządzimy wielki połów - każdy uczestnik będzie mieć szansę wykonania wędki, na którą będzie próbować schwytać własną rybkę. Przy pomocy odrobiny czarów my również zamienimy się w rybki, które będą próbowały wyplątać się z sieci.

GRUPA DRUGA – 12:00

Warsztat Matrioszek

Matrioszka to jedna z najsłynniejszych rosyjskich zabawek, składająca się z drewnianych, wydrążonych lalek włożonych jedna w drugą. Zapraszamy na warsztat, podczas którego - z papierowych kubeczków i z wykorzystaniem tradycyjnych rosyjskich symboli - wykonamy własne Matrioszki. Następnie przy pomocy naszych nowych zabawek spróbujemy opowiedzieć ich historię.

GRUPA TRZECIA – 13:30

Podróż Koleją Transsyberyjską

Skasuj bilet i wyrusz z nami w podróż przez krajobrazy Rosji widzianej z okien najdłuższej linii kolejowej na świecie. Każdy podróżny wykona projekt własnego wagonu – wykorzystamy kartonowe pudełka oraz gotowe, charakterystyczne elementy wnętrz. Gdy pociąg będzie gotów do drogi, przygotujemy dla niego makietę z torami oraz widokami z pocztówek zza wschodniej granicy.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła