Warsztaty

Warsztaty kaligraficzne

11 listopada, godz. 12.00

Miejsce: PM na Trawie, ul. Jazdów 3/12
Czas trwania: 3h
Udział: 80 zł

Zapisy na warsztaty oraz dodatkowa informacja: bgkaligrafia@gmail.com

Zapraszamy na warsztaty kaligraficzne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać zasady niezwykłego rosyjskiego pisma wiązanego „Vyaz”. Sami będą tworzyć bogato zdobione wyrazy poznając przy okazji podstawy Cyrylicy.
Vyaz (Więź) – typ pisma, w którymi litery zbliżają lub łączą się ze sobą po dwie lub trzy, tworząc jeden nieprzerwany ornament. Wysokość liter kilkakrotnie przekracza ich szerokość.

Początki tego pisma sięgają XI –wiecznego Bizancjum. W rosyjskim piśmie wiązanym pojawił się pod koniec XIV w. i w XV stał się ulubionym ozdobnym krojem kaligrafów. Pismo wiązane wykorzystywano nie tylko w manuskryptach. Pismem tym zdobiono w Rosji również ikony i inne przedmioty kultu religijnego, ale też codziennego użytku - ryto w kości i kamieniu, rzeźbiono w drewnie, wyszywano na tkaninach.

Zapraszamy zarówno osoby znające język rosyjski, jak i niemające z nim wcześniej do czynienia.

Barbara Galińska: warszawianka. Z wykształcenia architekt, z zawodu ilustrator, grafik, dekorator i animator filmów rysunkowych. Z wielkiego zamiłowania kiedyś fotograf, teraz kaligraf. Strona internetowa: https://www.behance.net/barbara-galinska  

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła