Jurorzy filmów
konkursowych

Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych

Dominik Jagodziński – Absolwent PWSTviT w Łodzi gdzie na wydziale Reżyserii ukończył Montaż Filmowy, oraz na wydziale Operatorskim – Fotografię. Montażysta filmów dokumentalnych oraz krótkometrażowych filmów fabularnych. Zmontowany w 2017 roku, jedynie z materiałów archiwalnych, pełnometrażowy film dokumentalny „Beksińscy. Album wideofoniczny” spotkał się z uznaniem krytyków oraz był doceniony na festiwalach filmowych w tym nominowany do nagrody Orły 2018.

Malgorzata Steciak
Dziennikarka. Publikowała m.in. w „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”, „EKRANach” czy serwisie dwutygodnik.com. Wcześniej była redaktorką portali Onet.pl, Gazeta.pl. Stała współpracowniczka Weekend.gazeta.pl. Uwielbia rozmawiać o serialach, a swoimi wrażeniami dzieli się m.in. w programie Filmwebu „Serial Killers”. Prowadzi edukacyjne zajęcia filmowe dla młodzieży w ramach programu Filmoteka Szkolna. Kiedy nie pisze o kinie, zajmuje się technologią VR w firmie CinematicVR.

Krystian Matysek
Reżyser, scenarzysta i autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych.
Urodzony w roku 1967. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego.
Jako reżyser - laureat ponad 40 nagród na festiwalach międzynarodowych, w tym 11 Grand Prix; nominowany do Golden Gate w San Francisko oraz EcoMove w Berlinie. W 2016 otrzymał „Zielonego Oscara” - Panda Awards na Wildscreen w Bristolu (Wielka Brytania) w kategorii „Człowiek i przyroda”. Jest to najważniejsza światowa nagroda w dziedzinie Wildlife & Environmental. W 2014 otrzymał prestiżowe nagrody za film „Sekrety miłości” na Chicago International Film Festival - Silver Plaque Awards oraz New York Festivals - Bronze World Medal w kategorii ,,Social Issues”.
Filmy reżyserowane przez Krystiana Matyska zostały zakupione oraz były emitowane przez światowe telewizje, takie jak: ZDF, ARTE, Discovery Europe, Discovery MENA, Discovery Asia, NHK (Japonia), ANIMAL PLANET, FRANCE 5, RAI 3, YLE (Finlandia), ABC (Australia), PLANET, ATV (Hong-Kong), DRK (Dania), RTBF (Belgia), RTSI, TSR, SSA (Szwajcaria), CCIV, KBS, TVE, AL- JAZEERA, DUNA TV (Węgry), TVE 2 (Hiszpania), TV KULTURA (Rosja), TVP 1, TVP2... Emisje miały miejsce w ponad 140 państwach świata. Film „Łowcy miodu” był dystrybuowany jednocześnie do 70 kin na terenie całej Polski, a także 31 kin Rosji, Ukrainy i innych państw. Wykładowca Dragon Forum podczas Polskiej Akademii Dokumentu w Mińsku i Moskwie w 2011. W 2006 otrzymał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za osiągnięcia filmowe. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej; w roku 2015 lider komisji oceniającej.
Wybrane dokonania artystyczne (reżyseria, scenariusz i zdjęcia):
1. ,,Łowcy miodu” (Honey hunters), dokumentalny, 2016, 75 min
2. ,,Statkiem po trawie” (Sailing Over the Grass ), dokumentalny, 2013, 50 min
3. ,,Sekrety miłości” (Secrets of Love), 2012, 90 min
4. ,,Niedźwiedź Władca Gór” (The Lord of the Carpathians), 2012, 52 min
5. ,,Apokalipsa bez granic” (Apocalypse unlimited), dokumentalny, 2005
6. ,,Dziobem i pazurem”, 2002
7. Reżyseria, scenariusz i zdjęcia do wideoklipów zespołów: De Press, Apteka, Blenders (dla cyklu „Muzyczna Jedynka”, TVP1)

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła