Jurorzy filmów
konkursowych

Jury Konkursu Filmów Fabularnych

Hanna Rydlewska – dyrektor działu Digital i szefowa działu Reportaż Vogue Polska. Wcześniej Zastępczyni Dyrektora Serwisów Informacyjnych Gazeta.pl i szefowa Weekend.gazeta.pl. Była też wicenaczelną serwisu NaTemat.pl i magazynu Przekrój, przez kilka lat kierowała miesięcznikiem Exklusiv. Autorka książki Po prostu przyjaźń, współautorka poradnika „Slow sex. Uwolnij miłość”.

Joanna Kos-Krauze jest jednym z najważniejszych reżyserów we współczesnym polskim kinie.
Początkowo pracowała przy programach telewizyjnych oraz filmach dokumentalnych i reklamowych.
Z mężem – reżyserem Krzysztofem Krauze – na początku XXI wieku stworzyła jeden z najbardziej twórczych duetów w polskim kinie.
Filmy, których była współreżyserem i reżyserem otrzymały ponad 200 nagród na całym świecie.
Joanna Kos-Krauze od 2013 roku jest przewodniczącą Gildii Reżyserów Polskich.
Wybrane dokonania artystyczne – reżyseria, autorka scenariuszy, wspólnie z Krzysztofem Krauze:
2017 „Ptaki śpiewają w Kigali”; „Srebrne Lwy” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni;
2013 „Papusza”; Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; Wyróżnienie specjalne na MKF w Karlowych Warach;
2006 „Plac Zbawiciela”; „Orzeł” dla Najlepszego filmu; „Złote Lwy” dla Najlepszego filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Mirosław Haniszewski - aktor teatralny i filmowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 2005 roku. Do 2006 roku aktor Teatru Jaracza w Łodzi, w latach 2006-2013 aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Za rolę w filmie Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą” otrzymał Nagrodę w kategorii Najlepsza Rola Męska na Festiwalu w Cottbus oraz został nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska. Zagrał m.in. w filmach: „Odnajdę Cię” Beaty Dzianowicz, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, „Volta” Juliusza Machulskiego, „Amok” Kasi Adamik czy w serialach „Drogi wolności”, „Belfer” , „Bodo” i „Druga szansa”.
Jego najnowsze filmy to „Kler” Wojtka Smarzowskiego i „53 wojny” Ewy Bukowskiej.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła