Aktualności

„Bolszoj” jeszcze raz w Warszawie!

Jeśli lubicie wielką scenę, taniec klasyczny z pewnością pokochacie najnowszy film Walerija Todorowskiego „Bolszoj”! Był to jeden z najbardziej obleganych tytułów warszawskiej edycji 11. Sputnika. Masa zapytań skłoniła nas do zorganizowania dodatkowej projekcji filmu w Warszawie, tym razem w kinie Elektronik! Kiedy? 7 marca o godz. 19:30.

 

Niezwykle utalentowana tancerka baletowa Julia Olszańska pochodzi z małego górniczego miasteczka. Los podsuwa jej szczęśliwy bilet - jej talent zostaje zauważony przez byłego artystę baletu, który postanawia doprowadzić dziewczynkę na główną scenę Rosji – na deski Teatru Bolszoj. Droga ta wiedzie przez szkołę baletową, w której młodą niepokorną prowincjuszkę otacza swoją opieką jeszcze bardziej niepokorna nauczycielka. Metamorfoza w primabalerinę wymaga niewiarygodnego poświęcenia i Julia na własnej skórze przekonuje się, że świat wielkiego baletu to nie tylko biel puent i szelest jedwabnych wstążek.

 

Po projekcji filmu zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z odtwórczynią głównej roli, Margaritą Simonovą, tancerką Polskiego Baletu Narodowego, na co dzień występującą na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Gardzina-Kubała.

 

Bilety on-line:

https://www.bilety24.pl/kino/bolshoi-38677?id=187486

 

Zapraszamy do dołączenia na wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/169258453865428/?active_tab=about

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

PR Manager

Natalia Walka
natalia@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła