Aktualności

Pokaz filmu „Podrzutki” Iwana I. Twierdowskiego

W środę - 17 października - o godz. 19:00 zapraszamy do kina Elektronik na projekcję zapowiadającą 12. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Zaprezentujemy „Podrzutki”, najnowszy film Iwan I. Twierdowskiego, znanego ze znakomitych tytułów „Klasa specjalna” oraz „Zoologia”.

Iwan I. Twierdowskij jest jednym z najbardziej wyrazistych i oryginalnych młodych reżyserów w Rosji. „Podrzutki” jest swego rodzaju fantasmagorią opartą na współczesnych rosyjskich realiach. Ciężko jest jednoznacznie określić gatunek filmu, krytycy opisują go jako szyderczą przypowieść o korupcji sądów i bezkarności służb mundurowych, komiks, dystopię czy karykaturę rzeczywistości.

„Podrzutki” zdobyły dwie nagrody na tegorocznym 29. Kinotawrze. Za „Najlepszą Rolę Żeńską” doceniono Annę Slu, a w kategorii „Najlepsza praca operatorska” najwyżej oceniony został Denis Ałarkon-Ramires.

Podobnie jak w ‘Zoologii’ Twierdowski ponownie z mizantropijną nutą przedstawia nie ludzi, a bezduszne roboty, które dawno zatraciły pierwiastek ludzki i tylko powierzchownie wyglądają normalnie. Wewnątrz dawno już nastąpiła destrukcja i mutacja genowa.”

Denis Kitajew, GQ.ru

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=hMMx9bOW52g&t=5s

UWAGA! Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy do zapisania się na listę bezpłatnych wejściówek na projekcję. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: natalia@ear.com.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Wszystkich pozostałych widzów zapraszamy do zakupu biletu w kasie kina lub on-line:

https://www.bilety24.pl/kino/podrzutki-44786?id=216436

Przedstawicieli mediów zapraszamy również do akredytowania się na warszawską edycję 12.Sputnika, zgłoszenia przyjmujemy do 21 października br.:

http://sputnikfestiwal.pl/2018/akredytacje

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła