Spotkania

Spotkanie autorskie z Maciejem Stroińskim wokół książki „To jest taki Russian style”

Termin: 9 listopada 2018, 19.00

Miejsce: Wyspa w Modzie na Czytanie, al. Jana Pawła II 36

Wstęp wolny

Maciej Stroiński pojechał na koniec kontynentu, aż do Magadanu nad Morzem Ochockim. Choć nie jest podróżnikiem, to świadomie zrezygnował z wygód, które gwarantuje samolot, wybierając Kolej Transsyberyjską i autobus. Podczas spotkania podzieli się swoimi wrażeniami i obserwacjami z podróży, opisanymi w książce „To jest taki Russian style!”. Spotkanie poprowadzi Magda Dąbek.

Maciej Stroiński - całe swoje życie zawodowe spędził w mediach. Pracował w największych polskich kanałach telewizyjnych – TVP, TVN i Polsacie. Większa część jego aktywności to praca na „froncie wydarzeń”, jako reporter – korespondent. Relacjonował najważniejsze wydarzenia ostatnich 25 lat – wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, śmierć polskiego papieża czy katastrofę prezydenckiego tupolewa. Debiutuje książką „To jest taki Russian Style!”.

„To jest taki Russian style!” nie jest klasyczną książką podróżniczą, choć o podróży opowiada. Podróży pełnej nieplanowanych zwrotów i przypadków.

Maciej Stroiński nie jest zakochany w Rosji. Nie jest także jej antagonistą. Jest obserwatorem, który próbuje zrozumieć zjawiska. Brutalnie nazywa absurdy, którymi ten potężny kraj otacza mieszkańców, ale gdy jest ku temu okazja, pisze o kraju Puszkina, Lenina i Putina z prawdziwą sympatią. Choć można chwilami odnieść wrażenie, że najczęściej występującym odczuciem autora jest… niedowierzanie.

 

Dołącz do wydarzenia na facebooku! www.facebook.com/events/382323118972680/

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła