Aktualności

Gramy w Gliwicach, Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu i Olsztynie

Trwa 12. Sputnik w kinie Orzeł w Bydgoszczy (do 17 stycznia), w Chatce Żaka w Lublinie (do 28 stycznia) oraz w kinie Pałacowym w Poznaniu (do 20 stycznia).

Już dziś – 15 stycznia – o godz. 20:00 w kinie Amok w Gliwicach Sputnik otworzy mini recital rosyjskich utworów w wykonaniu aktora, wokalisty i kabareciarza Krzysztofa Respondka oraz absolwentki szkoły operowej Nairy Ayvazyan. Po koncercie zapraszamy na projekcję filmu „Dwoje” Timofieja Żałnina, który zdobył tegoroczną Nagrodę Publiczności. Festiwal w Gliwicach potrwa do 31 stycznia.

W najbliższy piątek – 18 stycznia – startuje także replika festiwalu w kinie Awangarda 2 w Olsztynie, gdzie projekcje potrwają do 24 stycznia. W kolejnych miesiącach rosyjskie kino zaprezentujemy w Chodzieży, Wrocławiu, Skierniewicach, Płocku, Białymstoku, Hajnówce, Opolu, Elblągu, Tarnowskich Górach i Namysłowie.

W programie replik widzowie zobaczą zwycięzcę Grand Prix Konkursu Filmów Fabularnych 12. Sputnika - „Serce świata” Natalii Mieszczaninowej oraz laureata III Nagrody, debiutancki obraz Władimira Bitokowa „Głębokie rzeki”. Wartym polecenia jest także najnowszy film Iwana I. Twierdowskiego „Podrzutki” oraz nowy obraz Michaiła Segała „Słonie mogą w piłkę grać”. W polskich miastach pokażemy również dramat Igora Kagramanowa „Niech będzie Liza”, reżyserski debiut Daniły Kozłowskiego „Trener” oraz „Legendę o Kołowracie” Dżanika Fajzijewa i Iwana Szurchowieckiego. W replikowym repertuarze znalazły się również 4 tytuły z sekcji „Ale sztu(cz)ka!”, będącej motywem przewodnim 12. Sputnika. Wśród nich zobaczymy 2 filmy o artystach w reżyserii Antona i Ilji Cziżykowych - „Animatora” oraz „Lili”, „Sieć” Aleksandry Strielanej, a także „Piter by Kasta” Aleksieja Soboliewa i Phila Lee. W wybranych miastach przypomnimy komedię fantastyczną „Mnich i demon” w reżyserii Nikołaja Dostala, komediodramat „Miejskie ptaszki” Julii Biełoj, a także dokument „Rerberg i Tarkowski. Odwrotna strona Stalkera” Igora Majborody. Młodych widzów wraz z rodzicami zaprosimy na film familijny „Zaklęty w smoka” Indara Dżendubajewa.

Opisy filmów oraz repertuary wszystkich miast dostępne są na: https://sputnikfestiwal.pl/2018/repliki

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


BIURO

+48 22 523 41 18

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła