Inne wydarzenia

Spotkanie autorskie z Anną Mandes-Tarasov

Spotkanie autorskie z Anną Mandes-Tarasov wokół książki „Moje wielkie ruskie wesele”

 

Termin: 7 listopada 2017 r.; Godzina: 20.00 (po seansie filmu „O miłości” Anny Melikian)

 

Miejsce: Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a, Warszawa

 

Wstęp na spotkanie - wolny


Relacje polsko-rosyjskie zawsze były burzliwe i pełne emocji. Co się dzieje, kiedy emocje te przeniosą się w sferę miłosną? O życiu w cieniu kulturowych stereotypów, urokach i utrapieniach mieszkania w kilku miejscach jednocześnie i oczywiście o wielkim ruskim weselu opowie nam Anna Mandes-Tarasov. Spotkanie poprowadzi Magdalena Dąbek.

 

Anna Mandes-Tarasov jest dziennikarką i autorką bloga parismoskwa.com. Pracowała w miesięczniku „Pani”, była naczelną „Samego Zdrowia” i „Dobrych Rad”. Ukończyła Wydział Technologii Żywności na warszawskiej SGGW. Zamierzała zrobić karierę w korporacji, jednak podyplomowe studia we Francji zmieniły jej plany. Tam poznała swojego przyszłego męża - paryżanina z wyboru, Rosjanina z urodzenia. Dziś dzielą życie między Paryż, Warszawę i Moskwę. Mimo że to pisanie stało się jej zawodem, nigdy nie przestała fascynować się kuchnią. Eksperymentuje, korzystając z kulinarnych tradycji już nie tylko Polski, ale również Francji i Rosji.

 

Moje wielkie ruskie wesele” to tytuł, po którym czytelnik ma prawo spodziewać się komedii romantycznej. I się nie zawiedzie. W książce nie zabraknie oczywiście historii miłosnej, której akcja rozgrywa się na tle Paryża i Moskwy, znajdą się też wątki mówiące o stereotypach, tolerancji, zderzeniu kultur, a także pracy w redakcji zarządzanej przez diaboliczną redaktor naczelną. Będzie i śmieszno, i straszno! Książka Anny Mandes-Tarasov to pokazanie tego, co rosyjskie z nieco innej strony.


   powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .