Inne wydarzenia

Performans „SIWA” - Aleksandr Prowaliński/Oskar Malinowski

Termin: 6 listopada 2017 r.; Godzina: 19.00

Miejsce: officyna art & design, Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 

Wstęp wolny

 

Prace Aleksandra Prowalińskiego będzie można oglądać do 12 listopada 2017 r.

 

Siwa/Żywa/Żywia to bogini słowiańska określana jako bogini życia. Siwa to także jedna z planetoid nazwana na cześć bogini oraz oaza w Egipcie. To właśnie Siwa z jej kosmiczną i życiodajną energią staje się punktem wyjścia dla aktu twórczego, który zaprezentują na 11. Sputniku Aleksandr Prowaliński i Oskar Malinowski.

 

Rytuał tworzenia jest jak zmysłowa podróż do źródeł Siwy. Droga pomiędzy nimi to kolejne etapy głęboko relaksującego zabiegu regeneracyjnego. Podróż do krainy piękna poprzedza rytuał powitalny, który nawiązuje do tradycji słowiańskiej bogini. Pozwala on wyciszyć się od pierwszych chwil i zwiększa podatność na relaksujące działanie kojących aromatów. Wykonywany jest za pomocą delikatnych materiałów, które nasączone są skoncentrowanymi, aktywnymi składnikami. Podczas zabiegu formy zmieniają swoje kształty, przekazując w ten sposób najlepsze właściwości składników. Wiele rodzajów faktur pozwala na walkę z różnymi niedoskonałościami. Ważnym elementem procesu jest dotyk, a technika ruchu nawiązuje do kołysania fal oraz lomi-lomi.

 

Aleksandr Prowaliński - malarz, grafik, reżyser światła, scenograf. Urodził się w Mohylewie na Białorusi. Jest absolwentem Mińskiego Państwowego Uniwersytetu Artystycznego im. A.K.Glebowa na Wydziale Malarstwa Sztalugowego, a od 2013 roku studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Jego prace były wystawiane m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i Czechach, znajdują się także w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Jako reżyser światła i scenograf współpracował z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Rozmaitości w Warszawie czy Teatrem Nowym z Poznania.

 

W swojej pracy stosuje różne materiały oraz techniki malarskie i graficzne: malarstwo

przestrzenne, akwafortę, akwatintę, kolaż. W centrum jego zainteresowań leży sam proces powstawania dzieła, energia i dynamika zmian, które towarzyszą tworzeniu.

 

Oskar Malinowski - aktor, tancerz, performer. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne (2015). 


Artysta realizuje autorskie projekty: „coś/ktoś” (2013); „KINGWAY” (2015); #DBRMPP (2016) oraz uczestniczy w niezależnych produkcjach takich jak: „KONCERT INDYWIDUALNY”, dotcompany w Pracowni Duży Pokój w Warszawie (2016); „Tylko to, co zrobić należało” w Willi Żabińskich w warszawskim zoo (2016); „WYMARSZ” w Teatr Galeria STUDIO w Warszawie (2017); „HAMLETMASZYNA. Reenactment." na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2017).

Aktualnie współpracuje z Komuna//Warszawa („Cezary idzie na wojnę”, reż. Cezary Tomaszewski, 2017); Teatrem Ochoty w Warszawie („we are not superheroes”, chor. Kamil Wawrzuta/Ruchomy Kolektyw, 2016); Teatrem Zamiast w Łodzi („#DBRMPP”, koncept Gorczyca/Malinowski, 2016); Teatrem Śląskim w Katowicach („Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”, reż. Ewelina Marciniak, 2016) oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie („Wyzwolenie”, reż. Radosław Rychcik, 2017).

 

więcej_ https://www.facebook.com/oskarmalinowskitoperform/ 

 

 


   powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .