Aktualności

Kosmiczna podróż, czułe czytanki i warsztaty plastyczne


Kolejny weekend Małego Sputnika za pasem – a my nie zwalniamy tempa! W dniach 11-12 listopada zapraszamy na kolejne bajkowo-filmowe poranki do warszawskiego kina Luna, gdzie czekać będą na wszystkie dzieci i młodzież atrakcje nie tylko na sali kinowej!

 

Tym razem na ekranach Małego Sputnika najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć filmy: Muzykanci z Bremy, Śladami muzykantów z Bremy, Trzej bohaterowie na odległych brzegach, Trzej bohaterowie. Misja konia, Urfin Dżus i jego drewniani żołnierze, Zaklęty w smoka, Czeburaszek, Prywatne słowo pioniera 3, Skarb, Dobrynia Nikitycz i Smok Gorynycz, Masza i niedźwiedź, Trzej bohaterowie i car morski, Zaklęty w smoka.


Zgodnie z tradycją Małego Sputnika, oprócz pokazów filmowych, w kinie odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, które będą umilać czas wszystkim dzieciom.

 

W sobotę, 11.11., zaprosimy na twórcze warsztaty z pracownią „WOODI”, które poprowadzi Katarzyna Tomasiak. Podczas warsztatów zajmiemy się tworzeniem kreatywnego pudełka, które dosłownie "eksploduje" symbolami rosyjskimi. Puść wodzę wyobraźni i stwórz wspólnie z nami wspaniałą pamiątkę z Rosji. Oprócz ciekawej lekcji historii będzie to dobry czas na poćwiczenie zdolności manualnych - wycinania, klejenia, ozdabiania.

 

Również 11.11. (sobota) w kinowym holu uczniowie szkoły teatralnej „APart” wystąpią ze spektaklem „Muzykanci z Bremy”. Mimo, że w sztuce dźwięczą znane i lubiane przez wszystkich melodie, idea spektaklu jest nowoczesna i ostra. Młodzi aktorzy (od 6 do 16 lat) postarają się podarować widzom bajeczne odczucia i przekazać im główną ideę sztuki. Występ będzie ciekawy nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców.

 

W niedzielę, 12.11.2017, wybierzemy się w magiczną podróż międzyplanetarną z animatorem „Oligo”. Wykonamy również własnoręcznie rakiety i statki kosmiczne oraz stworzymy makietę naszego układu słonecznego.

 

Poprzez cały czas trwania Małego Sputnika czas niezmiennie będzie umilać nam „Bajkolandia” poprzez udostępnienie gościom kina GIF-budki oraz graffiti-walla.

 

Wszystkich mniejszych i większych miłośników Małego Sputnika zaprosimy do delektowania się tą niezwykłą atmosferą rosyjskich bajek i tradycji w klubokawiarni „Kids&Friends”, gdzie 12.11. o godzinie 12:30 w ramach rodzinnych warsztatów obędzie się dla dzieci lekcja gry w szachy, niezmiernie popularnej gry w Rosji.

 

Z kolei miłośników literatury dziecięcej 12.11 o godzinie 13:00 zaprosimy na „Czułe czytanki” – czyli organizowany w księgarni „Czuły Barbarzyńca” cykl niedzielnych spotkań z dziećmi, podczas których na głos czytane są fragmenty wybranej książki dla dzieci. W ramach „Małego Sputnika” gościem „Czułych czytanek” będzie podczas tej edycji książka „Dziewczynka z przyszłości”. Wspólnie z bohaterką przeżyjemy wiele niezwykłych przygód na Ziemi i w Kosmosie. Dzieło z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia autorstwa Kira Bułyczowa przeniesie nas w fantastyczny klimat dwudziestego pierwszego wieku.

 

Nie może Was zabraknąć!


 

powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .