Aktualności

Jutro startuje 11. Mały Sputnik!


Już jutro – 4 listopada - zapraszamy naszych najmłodszych widzów na 11. Mały Sputnik do kina Luna! Jak co roku, dostarczymy wszystkim swoim fanom wiele pozytywnych wrażeń nie tylko na sali kinowej, ale również poza nią!

 

W pierwszy festiwalowy weekend, 4-5 listopada, zaprosimy małych sputnikowiczów na pokazy bajek dla dzieci i filmów animowanych, takich jak: Miś Puszatek, Braciszek i Karlsson, Czarodziej równowagi. Tajemnica Wieży Suchariewa, Ilja Muromiec i Słowik-rozbójnik, Małpki, Urodziny Alicji, Iwan Carewicz i Szary wilk, Trzej bohaterowie i Szamachańska caryca, a także filmy dla młodzieży: Boisko, Zadymiarze, Zaklęty w smoka i Dobry chłopiec.


Między seansami filmowymi na wszystkich gości Małego Sputnika będą czekać rozliczne atrakcje w holu kinowym.


W sobotę, 4.11, będzie można wziąć udział w warsztatach mydlanych z pracownią „Formy Kolory”, podczas których uczestnicy stworzą kolorowe, pachnące mydełka wedle własnego projektu.

Najmłodszych miłośników kinematografii zaprosimy na wyjątkowe warsztaty filmowe, na których dowiemy się, jak powstał pierwszy film! O historii będzie jednak krótko, gdyż skupimy się na nowoczesności, która jest tematem przewodnim tegorocznego festiwalu. Zobaczymy, jak działają techniki 3D, efekty specjalne, kamery go-pro oraz drony. Sami wykonamy okulary trójwymiarowe, które pomogą nam zrozumieć, co dzieje się w filmach 3D. Pamiątka z warsztatów w postaci filmu będzie później dostępna na stronie festiwalu. Warsztaty poprowadzi Elwira Kańczugowska – artystka sztuk wizualnych i animatorka.


W niedzielę, 5.11, zaprosimy na warsztaty z mobilnym planetarium „Planeta Anuka”, poświęcone podbojowi kosmosu. Uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę astronauty przebywającego w kosmosie, dowiedzą się, co astronauci jedzą, gdzie śpią i jak działa kosmiczna ubikacja. Poznają wiele ciekawych faktów o rakietach i lotach kosmicznych, a ponadto będą mogli samodzielnie wykonać model Sputnika.


Klub Języka Rosyjskiego „Bukwar” przygotuje dla dzieci pokazową lekcję języka rosyjskiego. Podczas zajęć poznamy litery rosyjskiego alfabetu, napiszemy kilka słów, nauczymy się rosyjskich zwrotów grzecznościowych, będziemy rozwiązywać zagadki i wykonamy kilka ćwiczeń fonetycznych.


  Przez cały weekend czas umilać nam będzie „Bajkolandia” poprzez zabawę z gif-budką oraz greenboxem. Gif-budka umożliwi nam stworzenie oryginalnej sesji zdjęciowej, której efekty będzie można na bieżąco udostępniać w serwisach społecznościowych, by dzielić się wrażeniami ze swoimi znajomymi. Greenbox pozwoli natomiast na wykonanie zdjęć w dowolnej scenerii. Wszystkie materiały z oryginalnej sesji zdjęciowej wykonanej przez profesjonalnego fotografa wyślemy do uczestników e-mailem.


Wszystkich miłośników teatru zapraszamy na spektakl „Byczek Fernando” w Teatrze Lalek Guliwer, 4.11.2017 o godzinie 17:30.


Dla tych, którzy nie będą mogli doczekać się kolejnego weekendu, mamy dobrą wiadomość! Przez cały tydzień zapraszamy Was do naszych miejsc partnerskich!


3 i 5 listopada zapraszamy do klubowawiarni „Kids&Friends” na pokazy retro-slajdów z bajek „Wilk i Zając” oraz „O Rybaku i Złotej Rybce”, a także warsztaty plastyczne.


7 i 8 listopada zaprosimy wszystkie dzieci do „Skamiejki”, gdzie odbędą się kulinarne warsztaty lepienia pielmieni. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja do przygotowania tradycyjnej rosyjskiej potrawy z pomocą specjalistów. Po warsztatach odbędzie się wspólna degustacja ulepionych pielmieni i przyznanie wyróżnień dla uczestników. 8 listopada Skamiejka zaprasza natomiast na pokaz znanych filmów animowanych „Czeburaszek” i „Miś Puszatek”. Dla dzieci przygotujemy także kolorowanki z bohaterami filmów.


9 listopada w klubokawiarni „Pompon” zorganizujemy projekcję filmu animowanego „Małpki”. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie kolorowo wyposażona sala zabaw, a dla rodziców aromatyczna kawa lub pyszna herbata.


 

powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .