Aktualności

Ostatni weekend ze Sputnikiem na warszawskich ekranach


11. odsłona Sputnika wielkimi krokami zbliża się do końca. Przed nami ostatni festiwalowy weekend na warszawskich ekranach, ostatnia szansa na spotkanie z najlepszym kinem rosyjskim i rozmowę z twórcami. „Karp rozmrożony”, „Jego córka”, „Cała nasza nadzieja”, „Siodło tureckie”, „Zoologia” i „Strajk” z muzyką na żywo – to tytuły, które szczególnie polecamy na nadchodzący weekend w stolicy. Nie zapominamy też o naszych najmłodszych kinomanach, których zapraszamy w sobotę i niedzielę do Luny na bajkowo-filmowe poranki Małego Sputnika.

 

Wczoraj w Lunie, tuż po seansie filmu dokumentalnego „Pawlenski. Nagie życie”, mieliśmy okazję wziąć udział w dyskusji z reżyserką Darią Chrenową, oraz jego producentką, Aleksandrą Żukową, a także Wiktorią Bieliaszyn i Natalią Sawką z Krytyki Politycznej. Porozmawialiśmy o powodach, dla których autorka filmu zdecydowała się przybliżyć widzom postać znanego na całym świecie akcjonisty, o sile oddziaływania jego osobowości na sztukę i innych artystów, a także losach bohatera po zakończeniu zdjęć filmowych. Na koniec usłyszeliśmy o współczesnych reprezentantach sztuki protestu w Rosji i dowiedzieliśmy się dlaczego w działaniach akcjonistów tak ważną rolę odgrywa nagie ciało.


Ostatnia szansa na obejrzenie dokumentu o Piotrze Pawlenskim dziś – 10 listopada – o godz. 19:00 w Iluzjonie.

 

Również w Iluzjonie o godz. 20:30 odbędzie się dziś pokaz specjalny almanachu „20:17” w reżyserii Arsienija Zanina, Michaiła Archipowa i Denisa Szabajewa. Jest to eksperymentalny projekt młodych reżyserów, poświęcony 100-leciu Rewolucji Październikowej. Po projekcji z widzami porozmawia producentka Irina Lubarska.

 

W Lunie natomiast dzisiejszego wieczoru zapraszamy na dwa ciekawe spotkania z twórcami tytułów konkursowych. O godz. 18:30 wystartuje film „Byli sobie” Eduarda Parri, który spotka się po seansie ze zgromadzoną na sali publicznością. Widzowie będą mieli okazję przenieść się na rosyjską prowincję i poznać historię trojga ludzi, dla których przyjaźń - w miejscu zapomnianym przez wszystkich - stanowi główne źródło nadziei na pogodne jutro. Po kolejnej projekcji – obrazu „Karp rozmrożony” Władimira Kotta – zachęcamy do udziału w dyskusji z aktorem Siergiejem Puskepalisem.

 

Dla najbardziej wytrwałych widzów przygotowaliśmy nocny maraton „Kosmiczna Odyseja”, który rozpoczniemy o godz. 23:30 w Lunie. Pokażemy dwa kosmiczne tytuły – „Salut 7” Klima Szypienki, znanego widzom z filmów „Po prostu” (aktor) oraz „Kim jestem” (reżyser), a także historyczno-przygodowy obraz Dmitrija Kisieliowa „Czas pionierów”.

 

W kinie Elektronik o 20.00 ostatni raz pokażemy „Jego córkę” - poetycką opowieść-kontemplację snutą oczami małej dziewczynki. Historia, przedstawiona w pięknych zmysłowych obrazach, osadzona jest w realiach jakuckiej wsi. Po seansie zachęcamy do udziału w spotkaniu z reżyserką filmu, Tatianą Ewerstową.

 

Dziś - 10 listopada - zapraszamy także na drugi z pokazów specjalnych w Skamiejce. Tym razem będą mieli Państwo szansę zobaczyć komedię muzyczną „Podróż nie poślubna”. Jutro zaś - 11 listopada - na zakończenie programu wydarzeń towarzyszących – w naszym klubie festiwalowym BARdzo bardzo wystąpi Michał Pater, autor vloga „Autostopem na koniec świata” i opowie o swojej ostatniej wyprawie na Syberię.

 

 


 

powrót


Fundacja Wspieram 35 MM Kinofest

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Kultury FR:

MKiDN Ministerstwo FR

Polska:

pisf zakochaj sie w warszawie
Rosja:

centrum r

360stopni boria.pl drukarnia visent

E.A.R Empik bardzo bardzo niebo kopernika oficyna bbc klub komediowy południk zero akademia fotografii bioarp szerokie tory katiusza . kino praha teatr ateneum teatr współczesny studio wydawnictwo czarne edipresse świat książki prószyński i spółka editio claroscuro wydawnictwo literackie booker mito bagatela slajdy legalna kultura

tvp kultura tvp3 kino polska kino tv rmf classic cjg24 ams Aktivist kino Hiro Ekrany art papier Film&TV Kamera Fragile akcent Przedsiebiorcy@eu kie Ewropa krytyka literacka nowa europa wschodnia przegląd Rosyjski Kurier Warszawski Zupełnie inny świat co i gdzie eastbook example Filmaster Irka rosyjska ruletka na ekranie rynek wschodni nigdy więcej


mk aif ap . afisha proficinema . forsmi . . .